مهم و فوری چاپ اول کتاب سیر تا پیاز درخت گردو منتشر شد

کاشت درخت پرتقال؛ کوددهی و هرس را چگونه انجام دهم؟

انتشار: سه سال پیش | زمان مطالعه: ۹ دقیقه

درخت پرتقال امروزه بسیار مورد توجه باغداران است.در این مقاله به کاشت، کوددهی و هرس درخت پرتقال میپردازیم.اکثر فروشگاه های باغبانی نهال درخت را برای فروش دارند. درختان مرکبات به دلیل سبز بودن شاخ و برگ و گلهای سفید و معطر آنها قابل توجه هستند. همانطور که مشاهده می شود این درخت بسیار زینتی است.

درخت مرکبات از درختان میوه نیمه گرمسیری است. مرکبات معطر و خوش طعم تقریباً در هر مکانی قابل پرورش هستند. از درخت لیمو گرفته تا پرتقال و گریپ فروت، درختان مرکبات برای کاشت و رشد و  مفرح و با ارزش هستند. در اینجا نحوه پرورش درخت پرتقال در باغ آورده شده است.

 

درخت پرتقال

درخت پرتقال با میوه های شیرین و طعم دار ، گلهای بسیار معطر و ظاهر سبز سرسبز ، افزودنی فراوان و جذابی به منظره ای دائماً گرم می بخشد. برای بهترین و سالم ترین عملکرد ، درخت را در مکانی بکارید که شرایط مطلوب خود را دریافت کند. خوشبختانه ، برای کاشت صحیح درخت پرتقال نیازی نیست که یک باغبان حرفه ای باشید. می تواند میوه های خوشمزه فراوانی برای سالهای آینده داشته باشید.

یادگیری نحوه پرورش درخت پرتقال برای باغبان یک پروژه ارزشمند است. به ویژه هنگامی که درختان پرتقال شما در حال رشد هستند و شروع به تولید میوه می کنند. مراقبت از درخت پرتقال پیچیده نیست. رعایت چند مرحله اساسی هنگام مراقبت از درخت پرتقال باعث سالم ماندن درخت شما و احتمالاً افزایش تولید میوه می شود.

کاشت درخت پرتقال

اگر هنوز درخت پرتقال کاشته اید. اما در فکر رشد آن هستید. ممکن است به این فکر کنید که از دانه های درخت پرتقال شروع کنید. برخی از انواع پرتقال ممکن است از کاشت دانه پرتقال حاصل شود.

درختان کاشته شده با بذر اغلب عمر کوتاهی دارند. زیرا مستعد پوسیدگی پا و ریشه هستند. اگر درختان کاشته شده با بذر زنده بمانند. تا زمان بلوغ میوه نمی دهند ممکن است تا 15 سال به طول انجامد.

میوه از پیوندک درخت تولید می شود. در درختان پیوندی سریعتر رشد می کند تا در درختانی که از دانه های پرتقال رشد می کنند. مناطقی از کشور که درخت پرتقال رشد می کند بهترین مکان برای خرید یک درخت پیوندی پرتقال است.

خصوصیات قابل توجه و شرایط رشد

درختان پرتقال همیشه سبز و حساس به سرما هستند و بسته به نوعش ، می توانند مانند درختچه یا درخت بزرگی رشد کنند و ارتفاع آنها تا 6 متر برسد. ارقام درختچه برای گلدان مناسب هستند و ارتفاع آنها به طور متوسط ​​3 متر است. شکوفه های سفید معطر به میوه تبدیل می شوند که بسته به نوع آنها بین 5 تا 18 ماه طول می کشد. انواع پرتقال شیرین داریم مانند پرتقال معمولی، پرتقال خونی و ... . نه تنها می توانید میوه پرتقال را تازه بخورید. بلکه می توانید از آب آن در نوشیدنی ها ، ژله ها ، سس ها ، بستنی و موارد دیگر استفاده کنید.

محل مناسب کاشت درخت پرتقال

همه انواع درخت پرتقال برای رشد سالم به شرایط فرهنگی یکسانی نیاز دارند. هنگام انتخاب مکان دائمی برای کاشت درخت پرتقال خود، مکانی گرم انتخاب کنید. در برابر باد محافظت شود و جایی که درخت با ساختارها یا خطوط برق تداخل نداشته باشد. اگرچه درختان پرتقال سایه را تحمل می کنند. اما در مکانی آفتابی بهترین رشد، گلدهی و میوه را دارند. اطمینان حاصل کنید که خاک به خوبی تخلیه می شود و مرطوب نباشد. اگر مکان کاشت شما بیش از حد مرطوب است. می توانید درخت پرتقال را بر روی تپه بکارید تا ریشه ها از شرایط مرطوب خارج شوند. برای درختان پرتقال گلدانی، از مخلوط گلدان سبک که امکان زهکشی مناسب را دارد استفاده کنید.

روش کاشت درخت پرتقال

هنگامی که یک مکان دائمی برای کاشت را انتخاب کردید که همه جنبه ها را برای نیازهای درخت دارد، زمان کاشت فرا رسیده است. شما می توانید درختان پرتقال را در در طول سال بکارید و فاصله آنها 7 متر باشد. ناحیه ای از پوشش گیاهی (علوفه) را که قطر آن حداقل 1 متر است از روی خاک بزدایید، زیرا گیاهان دیگر می توانند رطوبت و مواد مغذی درخت را از بین ببرند. حفره ای به وسعت و عمق دو برابر گلدان حفر کنید تا به شل شدن خاک و گسترش ریشه ها کمک کند.

درخت پرتقال را با دقت از گلدان بردارید و آن را در مرکز حفره قرار دهید و در صورت نیاز خاک اضافه کنید تا درخت در همان عمق قبلی خود قرار گیرد. سوراخ را با خاک پر کنید و آن را در اطراف پایه محکم کنید. درخت پرتقال را کاملاً آبیاری کنید تا ریشه اشباع شود. آبیاری را چند بار در هفته در چند ماه اول ادامه دهید تا ریشه ها در محل کاشت جدید مستقر شوند.

نحوه مراقبت از درخت پرتقال

اگر از یک درخت پرتقال مراقبت می کنید. ممکن است در مورد سه جنبه مهم مراقبت از درخت سوالی داشته باشید: کوددهی، آبیاری و هرس.

آبیاری درخت پرتقال

 آب مورد نیاز برای پرورش درختان پرتقال بسته به آب و هوا و میزان بارندگی سالانه متفاوت است. اما به عنوان یک قاعده کلی، مراقبت از درخت پرتقال شامل آبیاری منظم در بهار است تا از پژمردگی و جلوگیری از آبیاری در پاییز جلوگیری شود. هنگام مراقبت از درخت پرتقال ، به یاد داشته باشید که آب محتوای جامد میوه را کاهش می دهد. عمق کاشت همچنین بر میزان تأمین آب شما در طول مراقبت از درخت پرتقال تأثیر می گذارد. درختان پرتقال در حال رشد معمولاً به 4 سانتی متر آب در هفته نیاز دارند.

کود دهی درخت پرتقال

کود دهی درختان پرتقال به استفاده از میوه بستگی دارد. کود اضافی نیتروژن باعث بیشتر روغن در پوست می شود. کود پتاسیم باعث کاهش روغن موجود در پوست می شود. برای بهره وری زیاد پرتقال های خوراکی ، سالانه (0.5-1 کیلوگرم) نیتروژن به هر درخت بدهید. کود باید شامل پتاسیم و فسفر و همچنین طیف وسیعی از ریزمغذی ها باشد. اگر درخت پرتقال قدیمی شما به وفور میوه نمی دهد. یک آزمایش خاک از ناحیه ای که درختان پرتقال در حال رشد در آن قرار دارند انجام دهید تا مشخص شود که به چه نسبت کودی نیاز است. کودهای اضافی اغلب با اسپری کردن برگهای درخت یک یا دو بار در سال اعمال می شود.

هرس درخت پرتقال

 هرس درخت پرتقال برای شکل دهی فقط نیست. با این حال ، شما باید هر شاخه ای را (31 سانتی متر) یا کمتر هرس کنید. علاوه بر این ، به محض مشاهده شاخه های آسیب دیده یا در حال مرگ، آنها را هرس کنید.

 

با آرزوی باغی آباد برای شما ...

فیلم بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای

جدیدترین محصول آموزشی

با افتخار به شما دوره آموزشی ویدیویی "بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای" را معرفی می کنیم. این دوره شامل مطالبی است که به شما در بهبود و بهره‌برداری از باغ کمک خواهد کرد.شما با اصول و روش‌های مهمی مثل هرس، کوددهی، سم‌پاشی، انتخاب نهال مناسب و مبارزه با افات آشنا خواهید شد.

در این دوره آموزشی، با تمام جزئیات به این موضوعات پرداخته خواهد شد و شما با داشتن دانش لازم، قادر خواهید بود باغ خود را به شکل حرفه‌ای مدیریت کنید و به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

مطالعه مشخصات دوره

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست.
همچنین مستلزم شناخت دقیق از شرایط آب وهوایی و خاکی مورد نیاز درختان است تا از موارد تهدید سرمایه گذاری جلوگیری شود و بستر تولید اقتصادی و با کیفیت و کمیت مطلوب فراهم شود.

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور برای هر باغداری که میخواهد صفر تا صد درخت انگور را آموزش ببینید لازم است.

مطالعه مشخصات کتاب

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

مقالات باغداری بیشتر

نکات باغداری بیشتر

دیدگاه های ارزشمند کاربران

باغ‌شهری | آموزش باغداری - فروشگاه اینترنتی باغداری

باغ‌شهری چیست؟

ورود به باغ شهری

ثبت نام

قوانین و مقررات

راه های ارتباطی با باغ‌ شهری

تماس با ما

باغ شهری را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام باغ شهری

تلگرام باغ شهری

با باغ‌شهری یک قدم فراتر! حقوق محفوظ است -زمستان ۱۴۰۰ «نسخه ۴»
logo-samandehi