مهم و فوری سه فصل ابتدایی کتاب سیر تا پیاز درخت گردو را هدیه دریافت کنید

کاشت درخت لیمو ترش؛ بررسی نکات مهم

انتشار: سه سال پیش | زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

هیچ چیز به اندازه طعم لیموترش طراوت بخش نیست. لیموناد تازه یا آب لیموترش روی غذای دریایی مورد علاقه همه است. طعم و رایحه معطر این مرکبات لذت بخش است. اگر به کاشت درخت لیمو ترش در باغتان علاقه دارید. تمایل دارید در باغ خود در کنار دیگر درختان درخت لیموترش داشته باشید. در این مقاله، ما نکات مفیدی را به شما آموزش میدهیم. می توانید از آنها برای کاشت و رشد درخت لیموترش خود استفاده کنید.

قبل از اینکه نکاتی را در مورد نحوه کاشت و پرورش هر نوع میوه، درخت، گل ، درخت یا درختچه به اشتراک بگذاریم. دوست داریم یک تاریخچه مختصر از درخت لیموترش را ارائه دهیم. ما احساس می کنیم که شناخت بیشتر در مورد گیاه به شما کمک می کند تا کاشت بهتری از آن داشته باشید.

کاشت درخت لیمو ترش؛ بررسی نکات مهم

تاریخچه درخت لیمو ترش

منشاء دقیق درخت لیمو ترش مشخص نیست. مورخان معتقدند که اولین لیموها در چین ، شمال برمه یا آسام، منطقه ای در شمال شرقی هند رشد کردند.

به گفته دانشمندان ، اولین مرکبات در حدود 8 میلیون سال پیش شروع به رشد کردند. در نهایت، درختان اولین لیموها را تولید کردند.

باستان شناسان تخمین می زنند که لیموها در قرن دوم پس از میلاد به اروپا و جنوب ایتالیا گسترش یافته اند. با این حال ، آنها به طور گسترده ای کشت نمی شدند. بنابراین بسیار کمیاب بودند و به عنوان یک کالای با ارزش در نظر گرفته می شدند. به عنوان مثال ، در روم باستان ، مرکبات آنقدر فراگیر بود که به عنوان یک کالا لوکس در نظر گرفته می شد که فقط در دسترس ثروتمندان بود.

در حدود 700 سال بعد از میلاد مسیح ، درخت لیموترش به ایران وارد شد و از آنجا به مصر و عراق سفر کردند.

درختان لیمو علاوه بر استفاده برای غذا، در باغ به عنوان گیاه تزئینی نیز مورد استفاده قرار می گرفت. از سال 1000 و 1150 بعد از میلاد ، گیاهان به طور گسترده ای در مناطق عربی و مدیترانه ای توزیع شدند.

تنها در قرن پانزدهم میلادی اولین کشت قابل توجه درختان لیمو انجام شد. در سال 1493 ، کریستف کلمب دانه لیمو را با خود در سفر خود به هیسپانیولا آورد.

به لطف اسپانیایی ها ، دانه های لیمو در سراسر جهان پخش شد. در ابتدا ، لیموها عمدتا برای اهداف دارویی و تزئینی استفاده می شدند. به سرعت در دهه 1800 پیش رفت و درختان لیموترش در مکانهای گرم ایالات متحده مانند کالیفرنیا و فلوریدا بسیار محبوب بودند.

اعتقاد بر این است که نام این مرکبات خاورمیانه ای است. اما مشخص است که نام لیمو از کلمه لیمون ، کلمه فرانسوی قدیمی و سپس کلمه ایتالیایی limone گرفته شده است.

کاشت و پرورش درخت لیمو ترش

اکنون که اطلاعات اولیه ای در مورد لیموها داریم ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید با موفقیت این میوه محبوب را بکارید و پرورش دهید. در این بخش ، ما نکات مفیدی را به اشتراک می گذاریم که می توانید از آنها برای کمک به کاشت درخت لیموترش در باغ خود استفاده کنید.

 

تکثیر درخت لیموترش از بذر

مانند بسیاری از میوه های دیگر، تکثیر لیمو از دانه بسیار آسان است. با این حال ، در حالی که این روند نسبتاً ساده است. توجه داشته باشید که باید کمی صبر داشته باشید ، زیرا این کار به زمان نیاز دارد.

نوع تکثیر درخت لیمو ترش

باغداران از طریق ریشه زایی قلمه های بزرگ تکثیر درخت لیمو را آسان تر می دانند. در حالی که می توان از دانه ها استفاده کرد. معمولاً دانه ها به سرعت رشد می کنند. هنگام انتخاب کاشت درخت از دانه ها ، اجازه دهید تا یک یا دو هفته خشک شوند. پس از خشک شدن ، بذرها را در عمق 2 سانتیمتری در خاک گلدان خوب بکارید و با روکش پلاستیکی شفاف بپوشانید. گلدان را در محلی آفتابی قرار دهید و منتظر بمانید تا به ارتفاع 15 تا 30 سانتی متر برسد.

 

کاشت درخت لیمو  ترش

برای کاشت درخت لیموترش ابتدا باید لیمو سالم ، آبدار و خوش طعم را انتخاب کنید. لیمو را خرد کرده و تفاله را بردارید. دانه ها را از تفاله جدا کنید.کاشت بذر و تفاله می تواند سبب مشکلات قارچی شده در نهایت بذرها را از بین می برد. بذرهای تمیز را در حالی که هنوز خیس هستند بکارید تا احتمال جوانه زنی افزایش یابد.

یک گلدان کوچک را با مخلوطی ارگانیک از پیت ماس ​​غنی از مواد مغذی و پرلیت یا ماسه پر کنید. در عوض ، می توانید از مخلوط خاک ارگانیک استفاده کنید.

با انگشت خود چندین سوراخ در خاک ایجاد کنید. بذرها را در هر یک از سوراخ ها بکارید و با خاک بپوشانید. خاک را کمی مرطوب کنید. اما نمی خواهیم خیس شود.

برای افزایش احتباس آب و افزایش دمای خاک ، یک پوشش پلاستیکی در بالای گلدان و در یک منطقه گرم و روشن قرار دهید. هر چند روز یکبار خاک را چک کنید. می خواهیم خاک مرطوب باشد نه خیس. اگر سطح بالایی خاک احساس خشکی کرد ، در صورت نیاز آب دهید. هنگامی که نهال از بذر بیرون می آید ، پلاستیک را جابجا کنید.

هنگامی که نهال ها دارای چندین برگ هستند. گیاهان را به گلدان های بزرگتر پر از خاک گلدان استریل بکارید. آنها را یک یا دو بار در ماه با کود محلول در آب غنی از پتاسیم تغذیه کنید. به یاد داشته باشید که خاک را مرطوب نگه دارید.

کاشت درخت لیمو ترش؛ بررسی نکات مهم

حساسیت به سرما درخت لیموترش

پرورش درخت لیمو کار چندان سختی نیست. تا زمانی که نیازهای اولیه آنها را تامین کنید. پرورش لیمو می تواند یک تجربه بسیار مفید باشد. پرورش درخت لیمو در فضای باز نسبت به سایر درختان مرکبات نسبت به سرما حساس تر است. با توجه به این حساسیت به سرما ، درختان لیمو باید در نزدیکی ضلع جنوبی خانه کاشته شوند. درختان لیمو نیاز به محافظت در برابر سرما دارند. رشد آنها در نزدیکی خانه باید به این امر کمک کند. درختان لیمو برای رشد کافی به نور کامل آفتاب نیاز دارند.

 

خاک مناسب درخت لیموترش

در حالی که درخت لیموترش می توانند طیف وسیعی از خاکها ، از جمله خاک ضعیف را تحمل کنند ، بیشتر خاکهای دارای زهکشی خوب و کمی اسیدی را ترجیح می دهند. درخت لیموترش باید کمی بالاتر از زمین قرار گیرند. بنابراین ، حفره ای تا حدودی عمیق تر از طول توپ ریشه حفر کنید. درخت را در حفره قرار دهید و خاک را جایگزین کنید و محکم کنید. به اندازه کافی آب دهید و مقداری مالچ اضافه کنید تا رطوبت را حفظ کند. درخت لیموترش هفته ای یکبار نیاز به آبیاری عمیق دارند. در صورت لزوم ، ممکن است برای حفظ شکل و ارتفاع هرس انجام شود.

خاک با زهکشی خوب و کمی اسیدی را ترجیح می دهند. خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید و در صورت نیاز کوددهی کنید. درختان لیمو در محدوده دمای طبیعی حدود 21 درجه سانتیگراد در طول روز و 13 درجه سانتیگراد در شب رشد می کنند. به خاطر داشته باشید که وقتی دمای هوا از 13 درجه سانتیگراد پایین می آید درختان معمولاً به خواب می روند.

 

نور مناسب درخت لیموترش

درخت لیمو ترش به نور زیادی احتیاج دارند. بنابراین ممکن است در فصل زمستان به چراغهای فلورسنت نیاز داشته باشند. درختان لیمو را می توان در خارج از خانه در طول دوره های گرم قرار داد ، که برای افزایش شانس باردهی آنها نیز توصیه می شود. وقتی در داخل خانه درخت لیمو پرورش می دهید ، زنبورها و حشرات دیگر قادر به گرده افشانی آنها نیستند. بنابراین ، شما باید آنها را در خارج از خانه در طول تابستان قرار دهید مگر اینکه بخواهید گرده افشانی دستی انجام دهید.

مهدی نیک بخت

موسس وب سایت باغ شهری

از سال ۱۳۹۶ که در حوزه باغداری شروع به تحقیقات کردم با باغداران محترم متعددی شروع به صحبت و مشورت کردم خوشحالم که پس از گذشت چندین سال به پشتوانه شما سایت باغ شهری یک منبع معتبر برای آموزش باغداری در سراسر کشور است بیش از ۲۰۰ مقاله در رابطه با باغداری مدرن ثمره اعتماد شما و جدیت من در این امر خطیر است.
دوره های آموزشی کاربردی:
کتاب چاپی سیر تا پیاز درخت گردو
فیلم بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای
کتاب دانلودی سیر تا پیاز درخت انگور
کتاب دانلودی سیر تا پیاز درخت گردو


کتاب چاپی سیر تا پیاز درخت گردو

جدیدترین محصول آموزشی

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

فیلم بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای

با افتخار به شما دوره آموزشی ویدیویی "بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای" را معرفی می کنیم. این دوره شامل مطالبی است که به شما در بهبود و بهره‌برداری از باغ کمک خواهد کرد.شما با اصول و روش‌های مهمی مثل هرس، کوددهی، سم‌پاشی، انتخاب نهال مناسب و مبارزه با افات آشنا خواهید شد.

در این دوره آموزشی، با تمام جزئیات به این موضوعات پرداخته خواهد شد و شما با داشتن دانش لازم، قادر خواهید بود باغ خود را به شکل حرفه‌ای مدیریت کنید و به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

مطالعه مشخصات دوره

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست.
همچنین مستلزم شناخت دقیق از شرایط آب وهوایی و خاکی مورد نیاز درختان است تا از موارد تهدید سرمایه گذاری جلوگیری شود و بستر تولید اقتصادی و با کیفیت و کمیت مطلوب فراهم شود.

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور برای هر باغداری که میخواهد صفر تا صد درخت انگور را آموزش ببینید لازم است.

مطالعه مشخصات کتاب

کتاب دانلودی سیر تا پیاز درخت گردو

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

مقالات باغداری بیشتر

نکات باغداری بیشتر

دیدگاه های ارزشمند کاربران

باغ‌شهری | آموزش باغداری - فروشگاه اینترنتی باغداری

باغ‌شهری چیست؟

ورود به باغ شهری

ثبت نام

قوانین و مقررات

راه های ارتباطی با باغ‌ شهری

تماس با ما

باغ شهری را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام باغ شهری

تلگرام باغ شهری

با باغ‌شهری یک قدم فراتر! حقوق محفوظ است -زمستان ۱۴۰۰ «نسخه ۴»
logo-samandehi