درخت سیب به چه کودی در چه زمانی نیاز دارد؟

درخت سیب به چه کودی در چه زمانی نیاز دارد؟

انتشار: دو سال پیش | دسته بندی: سیب

همیشه قبل از استفاده از کود ، خاک را آزمایش کنید. خاکهای مختلف می توانند مقادیر متفاوتی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از سلامت و توسعه درخت سیب را داشته باشند. اگر متوجه شدید که خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (نیتروژن ، فسفات ، پتاس و غیره) است ، حتما کودی را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تامین کند. قبل از هرگونه افزودن کود، خاک خود را بشناسید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

اطلاعاتی در مورد کود

کودها چه مصنوعی و چه ارگانیک حاوی مواد مغذی مانند نیتروژن N ، فسفات P و پتاس K هستند.

به طور کلی ، درختان سیب زمانی رشد می کنند که مواد مغذی مانند نیتروژن ، فسفر و پتاسیم وجود داشته باشد. نیتروژن به رشد رویشی (برگها و شاخه ها) کمک می کند. فسفر در رشد ریشه و شکوفه نقش دارد. پتاسیم مسئول کارآیی طبیعی درخت سیب در برابر بیماری ها و سیستم هایی است که از سلامت کلی آن حمایت می کند.

زمان کوددهی درخت سیب

اگر درخت سیب جدید شما در طول فصل رشد به طور متوسط 20 الی 25 سانتی متر رشد ندارند ، کوددهی را از بهار بعدی شروع کنید. به طور معمول از کودها در فصل رشد استفاده می شوند. پس از شروع به باردهی جذب نیتروژن توسط درختان سیب افزایش می یابد. استفاده از کودهای حاوی نیتروژن بالا یکبار در اوایل بهار برای درختان سیب میوه دار توصیه می شود.

پیشنهاد مطالعه: کاشت سیب؛ الگوی کاشت و کوددهی چگونه انجام می شود؟

نکته باغداری شماره هفتاد و نه


فیلم بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای

جدیدترین محصول آموزشی

با افتخار به شما دوره آموزشی ویدیویی "بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای" را معرفی می کنیم. این دوره شامل مطالبی است که به شما در بهبود و بهره‌برداری از باغ کمک خواهد کرد.شما با اصول و روش‌های مهمی مثل هرس، کوددهی، سم‌پاشی، انتخاب نهال مناسب و مبارزه با افات آشنا خواهید شد.

در این دوره آموزشی، با تمام جزئیات به این موضوعات پرداخته خواهد شد و شما با داشتن دانش لازم، قادر خواهید بود باغ خود را به شکل حرفه‌ای مدیریت کنید و به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

مطالعه مشخصات دوره

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست.
همچنین مستلزم شناخت دقیق از شرایط آب وهوایی و خاکی مورد نیاز درختان است تا از موارد تهدید سرمایه گذاری جلوگیری شود و بستر تولید اقتصادی و با کیفیت و کمیت مطلوب فراهم شود.

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور برای هر باغداری که میخواهد صفر تا صد درخت انگور را آموزش ببینید لازم است.

مطالعه مشخصات کتاب

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

نکات باغداری بیشتر

دیدگاه های ارزشمند کاربران


باغ‌شهری | آموزش باغداری - فروشگاه اینترنتی باغداری

باغ‌شهری چیست؟

ورود به باغ شهری

ثبت نام

قوانین و مقررات

راه های ارتباطی با باغ‌ شهری

تماس با ما

باغ شهری را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام باغ شهری

تلگرام باغ شهری

با باغ‌شهری یک قدم فراتر! حقوق محفوظ است -زمستان ۱۴۰۰ «نسخه ۴»
logo-samandehi