۱۳ روش قطعی مقابله با سرمای زمستانه برای باغات

انتشار: چهار سال پیش | زمان مطالعه: ۷ دقیقه

باغداران زیادی از طریق صفحه تماس با ما  درخواست هایی مبنی بر راه و روش مقابله با سرمای زمستانه برای باغات را درخواست کرده بودند در این مقاله به صورت موردی به آنها می پردازیم و امیدواریم با تکیه بر این موارد بتوانیم سرمای زمستانه را در باغات کنترل و از خسارات آن جلوگیری نماییم. پس در این ادامه با سایت تخصصی باغ شهری همراه باشید

 

۱- كاشت گونه ها و ارقام مقاوم به سرماي زمستان

۲- استفاده از پايه هاي مقاوم به سرما (پايه هاي بذري مقاوم تر از پايه هاي رويشي مي باشند) 

۳- انتخاب سيستم مناسب تربيت و هدايت در ختان براي مناطق سرد (بارش برف موجب شكستن شاخه ها مي گردد لذا بهتراست تربيت درخت  متناسب با گونه و عادت رشدي رقم انجام گردد مانند تربيت محور مركز به جاي مركز باز در رقمهاي رد دليشس و گلدن دليشس در گونه  سيب) 

۴- زير خاك كردن بوته هاي مو در مناطق سرد 

۵- پوشش درختچه ها و درختاني كه تازه كاشته شده اند با گوني، نايلون، و... 

۶- خودداري از انجام عمليات خاكورزي باغ طي دوره يخبندان 

۷- جمع آوري علف هاي هرز ،مالچ و بقاياي زنده گياهان از سطح زمين باغ قبل از يخبندان جهت افزايش ضريب جذب گرمايي خاك 

۸-  تلاش در جهت حفظ سلامت كامل درختان در طول فصل رويش(كنترل آفات و بيماري هاو جلوگيري از وارد شدن هر گونه استرس به درختان)جهت افزايش مقاومت آنها در مقابل سرما و يخبندان 

۹- تغذيه كامل درختان در طول فصل رشد با تمامي عناصر مورد نياز درخت خصوصا كلسيم و منيزيم در زمانهائي كه درخت فرصت لازم را جهت جذب و افزايش غلظت شيره سلولي داشته باشد (حداقل يك ماه قبل از ريزش برگ) 

۱۰- اجتناب از مصرف بي رويه كودهاي ازته دير هنگام (اواسط تابستان به  بعد) كه موجب تحريك رشد بيشتر شاخه ها شده و شاخه هاي رشد كرده خشبي نشده و احتمال سرمازدگي را بيشتر مي كند،  همچنين آبياري زياد درختان موجب رقيق شدن شيره سلولي و عدم چوبي شدن شاخه هاي درختان و كاهش مقاومت به سرماي درختان در فصل زمستان مي شود.  

۱۱- خودداري از هرس درختان در فصل پاييز و دوره يخبندان كه موجب حساس شدن درختان به سرما مي شود.  

۱۲- سفيد كردن تنه و شاخه هاي اصلي درختان با رنگهاي پلاستيك قابل شستشو با آب و يا كائولين به جهت جلوگيري از آفتاب سوختگي زمستانه و تركيدن پوست تنه درختان 

۱۳- اضافه كردن مواد آلي و كودهاي حيواني پوسيده به خاك كه علاوه بر اصلاح خاك و نقش تغذيه اي ، موجب بهتر گرم شدن خاك نيز مي گردد.
 

با ارزوی باغی آباد برای شما ...

فیلم بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای

جدیدترین محصول آموزشی

با افتخار به شما دوره آموزشی ویدیویی "بیست نکته طلایی در باغداری حرفه ای" را معرفی می کنیم. این دوره شامل مطالبی است که به شما در بهبود و بهره‌برداری از باغ کمک خواهد کرد.شما با اصول و روش‌های مهمی مثل هرس، کوددهی، سم‌پاشی، انتخاب نهال مناسب و مبارزه با افات آشنا خواهید شد.

در این دوره آموزشی، با تمام جزئیات به این موضوعات پرداخته خواهد شد و شما با داشتن دانش لازم، قادر خواهید بود باغ خود را به شکل حرفه‌ای مدیریت کنید و به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

مطالعه مشخصات دوره

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست.
همچنین مستلزم شناخت دقیق از شرایط آب وهوایی و خاکی مورد نیاز درختان است تا از موارد تهدید سرمایه گذاری جلوگیری شود و بستر تولید اقتصادی و با کیفیت و کمیت مطلوب فراهم شود.

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور برای هر باغداری که میخواهد صفر تا صد درخت انگور را آموزش ببینید لازم است.

مطالعه مشخصات کتاب

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

مقالات باغداری بیشتر

نکات باغداری بیشتر

دیدگاه های ارزشمند کاربران

باغ‌شهری | آموزش باغداری - فروشگاه اینترنتی باغداری

باغ‌شهری چیست؟

ورود به باغ شهری

ثبت نام

قوانین و مقررات

راه های ارتباطی با باغ‌ شهری

تماس با ما

باغ شهری را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام باغ شهری

تلگرام باغ شهری

با باغ‌شهری یک قدم فراتر! حقوق محفوظ است -زمستان ۱۴۰۰ «نسخه ۴»
logo-samandehi