مهم و فوری کتاب سیر تا پیاز درخت گردو (۵۱ درصد تخفیف) برای مطالعه کلیک فرمایید

سال آینده ۲۰ هکتار به فضای سبز شهر زنجان اضافه می‌شود

انتشار: سه سال پیش | زمان مطالعه: ۶ دقیقه

شهردار زنجان با بیان اینکه امسال ۱۵ هکتار با ایجاد پارک‌های جدید در سطح شهر و کاشت درخت توسعه فضای سبز داشتیم، گفت: سال آینده ۲۰ هکتار به فضای سبز شهر زنجان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسینم از زنجان، مسیح‌اله معصومی امروز در مراسم درختکاری استان زنجان اظهار داشت: یکی مهمترین رکن‌های توسعه پایدار حفظ محیط زیست است و درخت نیز در بحث محیط زیست جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی کل فضای سبز شهر زنجان را 625 هکتار عنوان کرد و گفت: این مقدار شامل فضای جنگلی و پارک‌ها و درختان سطح شهر است.


سال آینده ۲۰ هکتار به فضای سبز شهر زنجان اضافه می‌شود


شهردار زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز در زنجان 14.5 مترمربع به ازای هر نفر است، تصریح کرد: نرم کشوری سرانه فضای سبز شهری 12 مترمربع که زنجان 2.5 مترمربع جلوتر است و این جای خوشحالی دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال 15 هکتار توسعه فضای سبز در شهر زنجان داشتیم چرا که پارک‌‌های جدیدی در سطح سه منطقه ایجاد شده است، ادامه داد: 20 هکتار فضای سبز در سال آینده به فضای سبز شهر زنجان افزوده می‌شود.

معصومی بیان اینکه این حرکت رو به جلو باید ادامه داشته باشد، بیان کرد: در بحث فضای سبز با چالش‌های متعددی روبرو هستیم که کمبود آب و محدودیت‌های آبی یکی از این محدودیت‌هاست اما شهرداری زنجان برای مقابله با این چالش چند اقدام خوب را انجام داده است.

وی هوشمند سازی آبیاری فضای سبز شهری و استفاده 95 درصد فضاهای سبز شهر زنجان از آب خام شهری را یک امتیاز و یک برنده برای شهرداری زنجان عنوان کرد و گفت: در این راستا محدودیت کاشت چمن نیز ابلاغ شده است و در حال حرکت به سمت خشک منظری هستیم و تلاش می‌کنیم زیباسازی شهر بدون چمن باشد چرا که چمن نیاز آبی بالایی دارد.

شهردار زنجان یکی دیگر از کارهای خوب شهرداری را مطالعه گونه شناسی گیاهان و درختان عنوان کرد و گفت: در این مطالعه بررسی می‌شود که چه نوع گیاهان و درختانی سازگاری بهتری در زنجان دارند.

وی ایجاد گلخانه مرکزی را از دیگر اقدامات قابل توجه شهرداری زنجان عنوان کرد که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید، گفت: این گلخانه علاوه بر اینکه نیاز شهر زنجان را تامین می‌کند امکان فروش محصولات و افزایش درآمد پایدار برای شهر خواهد داشت.

منبع: تسنیم

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور

جدیدترین محصول آموزشی

باغداری به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت، نیازمند انتخاب بهترین الگوها و روشهاست.
همچنین مستلزم شناخت دقیق از شرایط آب وهوایی و خاکی مورد نیاز درختان است تا از موارد تهدید سرمایه گذاری جلوگیری شود و بستر تولید اقتصادی و با کیفیت و کمیت مطلوب فراهم شود.

کتاب سیر تا پیاز درخت انگور برای هر باغداری که میخواهد صفر تا صد درخت انگور را آموزش ببینید لازم است.

مطالعه مشخصات کتاب


باغ شهری مجموعه ای از اطلاعات کاملا اختصاصی است که میتواند برای شما باغدار محترم نقش یک کارشناس همیشه فعال را ایفا کند ما علاقه مندیم با شما تعامل بیشتری داشته باشیم ،از شما دعوت می کنیم با کلیک بر روی دکمه زیر به گروه واتس اپ متصل شوید و علاوه بر مشورت با کارشناسان باغداری از انتشار مطالب در سایت نیز سریعا باخبر شوید.

عضویت در کانال واتس اپ


کتاب سیر تا پیاز درخت گردو

جدیدترین محصول آموزشی

کتاب سیر تا پیاز درخت گردو برای باغداری درخت گردو لازم است، هر فردی که در حوزه درخت گردو فعالیت می کند و یا قصد احداث باغ گردو را دارد باید بداند که دنیای باغداری این درخت چه میگذرد و با شیوه های باغداری و نکات اختصاصی این درخت آشنا شود.

در صورتی که شما قصد احداث باغ گردو را دارید کتاب سیر تا پیاز درخت گردو شما را برای یک شروع قوی آماده می کند و دیدگاه شما را نسبت به این درخت تغییر خواهد داد.

مطالعه مشخصات کتاب

دیدگاه های ارزشمند کاربران


باغ‌شهری | آموزش باغداری - فروشگاه اینترنتی باغداری

باغ‌شهری چیست؟

ورود به باغ شهری

ثبت نام

راه های ارتباطی با باغ‌ شهری

تماس با ما

باغ شهری را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام باغ شهری

تلگرام باغ شهری

با باغ‌شهری یک قدم فراتر! حقوق محفوظ است -زمستان ۱۴۰۰ «نسخه ۴»
logo-samandehi